Erkeklerin kadınlarda çekici bulduğu kusurlar arasında çillerin de bulunduğunu belirtmek isteriz; fakat yine de çillerin seni rahatsız ediyorsa çillerden kurtulmanın doğal yöntemleri için yazımızı okumalısın. İşte, yüzdeki çiller nasıl geçer sorusunun cevabı olan yöntemler.

Çillerden kurtulmak için evde yapabilecekleriniz konusuna geçmeden önce oluşmalarına sebep olan faktörleri belirtmek istiyoruz. Çünkü çiller için kesin çözüm için ilk adım korunmadır. Çiller, doğum kontrol hapları, hamilelikteki hormonal değişiklikler, aşırı güneşe maruz kalmak, yaşlanma, tedavi edilmeyen akne gibi nedenlerden dolayı oluşuyor.

Limon

Yüzdeki çiller nasıl geçer sorusunun cevaplarından biri de limon sürmek oluyor. Limon, yüksek C vitamini ve antioksidan içeriği sayesinde çillerden kurutulmaya yardımcı oluyor. Öyle ki limon, leke karşıtı kremlerin üretiminde kullanılıyor. limonun kabuğunu ayırarak iç kısmıyla cildine peeling yapabilir, limon suyunu lekelerin ve çillerin üzerine bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsin.

Kuşburnu yağı

Çillere kesin çözüm evde günde 2 kere saf ve seyreltilmemiş olarak uygulamak oluyor. Kuşburnu yağı, açık ve koyu renkli lekelerin giderilmesinde ve cildin rengini dengelemede oldukça etkili bir yağ.

Çilek maskesi

Çillerden kurtulmanın doğal yöntemleri arasında çilek maskesi de bulunuyor. En lezzetli kırmızı meyveler arasında bulunan çilek, koyu renkli lekelerin görüntüsünü zamanla azaltmayı sağlıyor. buz kalıbında ezilmiş çilekleri dondurup cildine masaj yaparak çilekten yararlanabileceğin gibi ezilmiş çileklerden maske de yapabilirsin. Bu maskeyi 1 saat bekletmelisin.

Hint yağı

Çillerden kurtuldum diyebilmek için hint yağı da kullanabilirsin. Çünkü bu yağın cildin pigmentasyon dengesini eşitleyici özelliği bulunuyor.

E vitamini

Çillerden kurtulmak için en etkili yöntemlerden biri de e vitamini kapsülü kırıp çillerin üzerine sürmek.

Turp

Turp, çiller üzerinde etkisi olan doğal bir ağartıcı içeriyor. Rendelediğin turpu limon suyu ile karıştırarak robottan geçir ve cildine uygula.

Ekşi süt

Kulağa hoş gelmediğinin farkındayız fakat ekşi sütün içeriğinde bulunan laktik asit, cildi kurutmadan hassas şekilde soyar. Cildini ekşimiş sütle ovup bol suyla durulmalısın.

Maydanoz

Maydanoz, içeriğindeki ciltte kollajen düzeyini artıran ve hasar görmüş cilt hücrelerini tedavi ediyor. Maydanozu ince ince doğrayıp havanda ez ve üzerine birkaç damla limon damlat. Cildine sürdükten 15 dakika sonra ılık suyla durulayabilirsin.

No Comments Yet

Comments are closed