Erkeklerin kadınlar kadar hassas olabildiği konulardan biri de reddedilmek olduğundan çıkma teklifi kibarca nasıl reddedilir sorunun cevabını bilerek davranmak önem taşır. Sen de karşındakini yıkıp dökmeden nasıl reddedeceğin konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorsan yazımızın devamını okumalısın.

Açık ol

Dolambaçlı cümleler soru işareti yaratır. Açık konuşmak ise onun da sana karşı açık davranmasını sağlar. Bu nedenle çıkma teklifi kibarca nasıl reddedilir sorunun cevaplarından biri kelimeleri özenle seçerek net konuşmaktır.

Yüz yüze konuş

Onunla aranda ciddi bir sorun oluştuysa ve kendini onun yanında güvende hissetmiyorsan mesaj veya mail yoluyla onunla ilişkin olamayacağını açıklayabilirsin; fakat bir problem yoksa yüz yüze konuşman çok daha doğru olacaktır. Çünkü aksi halde erkekler değersiz hisseder ve kestirip atıldığını düşünür.

Açıklayıcı mesaj gönder

Onunla yüz yüze konuşmak yerine mesaj atmayı veya mail göndermeyi tercih ediyorsan mesajını üst üste okuyabileceğini göz önünde bulundurarak soru işareti bırakmayacak kadar net bir mesaj göndermelisin.

Empati yap

Ayrılık senaryolarında hem kadının hem erkeğin öncelikli ihtiyaç duyduğu şey empatidir. Onunla konuşurken onun yerinde sen olsaydın nasıl cümleler seni kırardı diye düşünerek empati yapmalısın.

Yalnız ol

Birini reddederken kalabalık içinde olmak veya yanınızda birinin olması gurur kırıcı bir davranış olacaktır. Bu nedenle bu özel durumu yalnız olduğunuzda konuşmalısın.

Çözüm sun

Çıkma teklifi kibarca nasıl reddedilir sorunun cevaplarından biri de arkadaş olarak kalalım gibi cümlelerle onu hayatından tamamen çıkarmadığını söyleyebilirsin. Tabi bu klişe sayılabilecek durum sana zarar vermeyeceğine eminsen geçerlidir. Sunduğun çözümün ona umut olmaması için “seni kardeş gibi seviyorum” gibi cümleler kullanabilirsin.

Savuşturmaya çalışma

“Sorun sende değil, bende”, “sen daha iyilerine layıksın” gibi klişe ayrılık sözleri kullanarak onu savuşturmaya çalışma. Çünkü bu onu değersiz hissettirecektir.

Seksi reddetmenin yolu

Erkekler beraberlik konusunda reddedildiklerinde cinsel isteksizliğe varan psikolojik sorunları yaşayabilir. Bu nedenle istemediğin şeyin o değil cinsellik olduğunu belirtmelisin. Bu konuda ısrarcı tutumu varsa yukarıda bahsettiğimiz yöntemlere başvurarak kırıp dökmeden reddedebilirsin. Ciddi bir sorun veya uyuşmazlık yoksa ve reddetme konusunda emin olamıyorsan bir şans verebilirsin.

Saygılı Bir Şekilde Ayrılmak İçin Tüyolar başlıklı yazımızdan da yardım alabilirsin.

No Comments Yet

Comments are closed