Erkeklerin hemen hepsi hayatının bir döneminde kızdan numara alma mesajları nasıl olmalı, bir kadının telefon numarası nasıl alınır diye düşünmüş hatta belki de komik numara isteme sözleri üzerine araştırma yapmış olabilir. Sen de şu anda onlardan biriysen yazımız tam da sana hitap ediyor.

Tanışmak için adım atmalısın

Bir kadının telefon numarası nasıl alınır sorusunun cevaplarına geçmeden önce belirtmeliyiz ki insanlar kadın da olsa erkek de olsa tanımadığı birine telefon numarasını vermek istemeyebilir. Dolayısıyla numarasını almak istediğin kişiyle tanışıklığın yoksa önce onunla tanışmak için adım atmalısın.

Ortak arkadaşları araya sokmalısın

Hoşlandığın kadınla ortak arkadaşların varsa onlardan seni onunla tanıştırmalarını istemelisin. Tanışmanın doğal şekilde gerçekleşmesi için onunla tanışmak istediğini onun bilmesine izin vermemelisin. Tanıştığında da onunla sohbet etmeye çalış ve ortak noktalarınızı keşfetmeye çalış. Bu şekilde arkadaş ortamında bir araya gelmişsiniz gibi davranıp ilgi alanlarınızdan sohbet ettiğinizde ondan telefonunu istemen tuhaf olmayacaktır. Onun sohbetini sevdiğini ve tekrarlamak istediğini söylediğinde numarasını sana verecektir.

Tanışmaktan çekinmemelisin

Hoşlandığın kişiyle ortak arkadaşlarınız yoksa ve ona ulaşman zorsa iş başa düşüyor ve ilk adımı atmak için plan yapman gerekiyor demektir. Onunla tanışmak için ne zaman nerede olduğunu bilmelisin. Elbette bunu yaparken rahatsız edici olmamalısın. Karşılaşmanızda ona sıradan bir soru sorabilirsin. Örneğin, kütüphanede karşılaştıysanız ona “… isimli kitabı nerede bulabilirim” şeklinde bir soru sorabilirsin. Karşılaşmanızda onunla konuşmaya çalışmalı ve onun da senin farkında olmasını sağlamalısın.

Etkinlik organize edebilirsin

Bir kadının telefon numarası nasıl alınır sorusunun cevabı her zaman için direkt sormak değildir. Numarasını almak istediğin kişi bir araya gelebildiğin ve sohbet edebildiğin biriyse ortak yönlerini keşfettikten sonra bir etkinlik organize edip “birbirimize numaralarımız verelim” diyerek onun rahatlıkla sana numarasını vermesini sağlayabilirsin.

Onun da seni kaydettiğinden emin ol

Numarasını aldıktan sonra onu çaldırıp telefon numaranı kaydettiğini görmelisin. Böylece senin aradığını bilerek telefonu açacağını bilerek onu arayabilirsin. Numarasını almayı başardıktan sonra onun ilgisini canlı tutabileceğin özgün bir mesaj atarak başlangıç yapabilirsin.