Erkekler ve kadınlar pek çok açıdan farklıdır. Örneğin, kadınlar günde ortalama 30.000 kelime konuşurken erkekler günde ortalama  12.000 kelime konuşur. Bazı durumlarda erkekler sadece susmak ister. Çünkü bazı sorular, dehşet, kararsızlık ve panik arası ruh haline neden olur. Senin için ilişkinde çok faydalı olabilecek bir erkeğe sorulmaması gereken sorular hakkında yazdık.

“Sence ben güzel miyim?”

Bu sorunun cevabını erkek arkadaşın aslında çok önceden vermiş ve yanında, seninle birlikte olmayı tercih ediyor. “Evet” cevabı da “hayır” cevabı da seni tatmin etmeyecektir. O halde sence de bu soruyu sormak gereksiz değil mi?

“Sence ben kilo mu aldım”

Erkekler düz düşünür ve net şekilde cevap verir. Böyle cevabı net olamayan sorular erkekleri yorar. Araştırmalara göre erkeklerin çoğu kıvrımlı vücut hatlarına sahip kadınları tercih ediyor. Kilon konusunda kararsızlıkların varsa ona tartı muamelesi yapmak yerine tartı satın alabilir veya bir diyetisyenden yardım alabilirsin.

“Beni seviyor musun, ilişkimiz nereye gidiyor”

Erkekler sevgisini sözel olarak ifade etme konusunda pek de yetenekli değiller. Hayatındaki erkeğin bunu kendiliğinden söylemesi seni daha mutlu edecektir. İlişkinin geleceği konusunda da sorular sorman onun üzerinde baskı oluşturmaktan başka bir işe yaramaz.

“Ne düşünüyorsun”

Bir erkeğe sorulmaması gereken sorular arasında bu soru başı çekiyor. Kadınlar meraklı yapıya sahiptir. Erkekler ise birlikte susabilmeyi konuşmaya tercih ederler. Böyle bir soru karşısında saçma cevaplar almak yerine birlikte susmayı tercih etmelisin.

“Ailemle tanışmak ister misin?”

Böyle bir sorunun erkekte uyandıracağı şey gerginlik olacaktır. Böyle ciddi bir konuya onun hazır olup kendini hazır hissettiği anda kendisinin adım atmasını beklemelisin.

“Beni arayacak mısın, ne zaman görüşeceğiz?”

Erkekler kendilerine güvenen kadınlardan hoşlanır. Bu soru ise güvensiz bir kadının sorabileceği bir sorudur. Bu soruyu özellikle de ilk randevudan sonra sormamalısın. Karşına çıkan erkekle aranızda bir çekim varsa seninle tekrar görüşmek isteyecektir. Bu nedenle erkeklere itici gelen bu boş soruyu bir erkeğe sormamalısın.

“Sence ne giyinmeliyim”

Erkekler eline geçen ilk parçaya göre giyinmeye karar verir ve bunu kısa sürede halleder. Bu nedenle “sence hangisi daha güzel” diye sorup “giyecek hiçbir şeyim yok” serzenişlerinde bulunmak erkekler için yorucu ve anlamsızdır.

“Ne kadar maaş alıyorsun?”

Bir erkeğe sorulmaması gereken sorular arasında özel alana girilen bu soru da bulunuyor. Onunla evlilik aşamasında değilsen bu sorunun cevabı seni pek ilgilendirmiyor demektir. Erkekler bu soru karşısında öyle olmasa bile “para avcısı kadın” yakıştırması yaparak arkasına bakmadan uzaklaşmayı tercih ederler.

“Arkadaşlarına hakkımda ne anlatacaksın”

Erkekler genellikle arkadaşlarıyla playstation oynamak, maç izlemek gibi aktiviteler yapmayı tercih eder. Dolayısıyla bu sorunun cevabı için arkadaşlarıyla aynı ortamda bulunduğunda anlamaya çalışmalısın. Bir erkek seni hiçbir arkadaşıyla tanıştırmaya yanaşmıyorsa hatta herhangi bir arkadaşının adını bile bilmiyorsan belki de senin sandığın gibi bir ilişkiniz yoktur.

Erkekler Kendilerine Nasıl Hitap Edilmesinden Hoşlanır?

No Comments Yet

Comments are closed