Mesajlaşmak ilişkinin olmazsa olmazı. Günaydın, iyi akşamlar gibi sıkıcı rutinler değil de emojilerin dozunda kullanıldığı, doğru zamanda gönderilen mesajlar, ilişkiyi canlı tutmada etkili oluyor. Bununla birlikte bazı durumlarda mesaj atmak ilişkiyi çıkmaza sürükleyebiliyor. İşte bir erkeğe mesaj atılmaması gereken durumlar.

İlk buluşmadan sonra

İyi bir ilk buluşma gününün ardından mesaj atarak tüm büyüyü bozabilirsin. Rüya gibi bir ilk buluşma gününden sonra elbette mesaj atmak isteyebilirsin; fakat kendini tutmalısın. Aksi halde peşine düşme hevesi azalacaktır.

Sarhoş olduğunda

Kadınlar alkol karşısında erkekler kadar dayanıklı olmayabiliyor. İki kadehte sarhoş olup ona mesaj attığında ayık durumdayken asla söylemeyeceğin şeyleri söyleyebilirsin. Ertesi gün durumu toparlamakta zorluk yaşayabilirsin. Bu nedenle sarhoş olduğun an bir erkeğe mesaj atılmaması gereken durumlar arasında bulunuyor.

Kızgın olduğunda

Kızgınlığın geçtiğinde pişmanlığın durumu düzeltmen için yeterli olmayabilir. Bu nedenle kızgın olduğunda sevgiline mesaj atmamalısın. İkiniz de sakinken rahatsız olduğun şeyleri söyleyebilirsin.

Mizah yapmaya çalışırken

Aranızda esprili, imalı konuşmalar ve tatlı atışmalar elbette olabilir; fakat mesajlaşırken yanlış anlaşılmamak için alaylar ve zor anlaşılacak espriler kullanmamanda fayda var.

Daha önce mesajlaştıysan

Erkekler mesajlaşmaktan çok hoşlanmıyor ve kısa ve net mesajları tercih ediyor. Dolayısıyla sürekli mesajlaşarak onu sıkabilirsin. Üstelik sürekli mesajlaştığınızda birbirinizi telefonla aramanız için bir neden kalmayacaktır.

Sevgiliyle telefonda konuşurken dikkat edilmesi gerekenler

 

No Comments Yet

Comments are closed