Sen de bakımlı hemcinslerine özeniyor ve bunu nasıl yapacağını bilmiyorsan bu yazımızdaki yöntemleri uygulamalısının. Bakımlı erkek olmanın yolları elbette yalnızca deodorant sıkmak veya estetik uygulamaları için cüzdanı boşaltmak değil. İşte, bakımlı erkek olmanın 7 yolu.

Berberine düzenli olarak uğramalısın

Kadınlar bakımsız erkeklerle yakınlaşmak istemez. Bakımlı erkek olmanın ilk v en önemli kuralı da sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Saç dökülmesi sorunu yaşıyorsan dökülme karşıtı kremler, şekillendirmede sorun yaşıyorsan da saç şekillendirici ürünler kullanmalısın. Saç bakımını ihmal etmemeli, her ay düzenli olarak berbere gitmelisin.

Bir parfümün olmalı

Kendin için mevsime, tenine uygun bir parfüm belirlemelisin. Parfümün koku duyulduğunda ilk akla gelen kişi olmanı sağlamalı yani imzan olmalı. After shave’lerin bu konu için yeterli olduğunu düşünmemelisin.

Ayakkabı ve diş bakımı

Kadınların bir erkekte ilk dikkat ettikleri dişleri ve ayakkabısıdır. Dolayısıyla diş fırçanla aranı iyi tutmalı, ayakkabılarının temizliğine özen göstermelisin. Yaz aylarında parmak arası terlik giymeyi tercih ediyorsan ayak bakımına da özen göstermen gerekir. Manikür ve pedikürün yalnızca kadınlar için olduğunu düşünmemelisin.

Yüz temizliğine özen göstermelisin

Bakımlı erkek olmanın yolları arasında yüz temizliği büyük önem taşıyor. Temiz bir cilde sahip olmak için cilt bakımına önem vermelisin. Sabun yerine yüz temizleyici köpük kullanmalısın. Siyah noktaların varsa yüz için arındırıcı peeling ürünlerini kullanmalısın. Kırışıklık ve kuruluk için göz çevresi bakım kremi kullanmayı da ihmal etmemelisin. Kaşlarının ortasındaki ve yanaklarındaki kılları da almalısın.

Sakal bakımı yapmalısın

Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarı sakaldır. Senin için de öyleyse daha canlı ve sağlıklı bir sakal yapısı için ve en önemlisi imajın için sakal bakımını yapmalısın. Sakal bakımı için sakal şampuanı kullanabilir, bolca tarayabilirsin.

Güneş koruyucu krem kullanmalısın

Tıraş nedeniyle yüz bölgesi daha çok yandığı için yüz ve vücut rengin birbirinden farklı olabilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu kremler kullanmalısın

El bakımı yapmalısın

Bakımlı erkek olmanın yolları arasında elbette el bakımı da bulunuyor. Sevdiğin kadına hoş gözükmek istiyorsan el losyonu kullanmalı hatta manikür yaptırmalısın.

Erkeklerin Çekici Bulduğu Saç Renkleri Hangisi?

No Comments Yet

Comments are closed