Bu blog yazımızın konusunu oluşturan friendzone kavramını daha önce duymamış olabilirsin; fakat bu oldukça yaygın olarak karşılaşılan bir durumu ifade ediyor. Şöyle açıklayalım: Tüm cesaretini toplayıp hoşlandığın kişiye açıldığında “seni çok seviyorum ama arkadaşım olarak” cevabını aldıysan sen de friendzone mağduru olmuşsun demektir. Erkeklerin kapanmayan yarası friendzone’dan kurtulma için öneriler arayışındaysan blog yazımızın devamını okumalısın.

1.Ona dokun

Dokunmak denildiğinde elbette rahatsız etmeyecek ölçüde eline veya omzuna dokunmaktan bahsediyoruz. Kendisine dokunmak istediğinin farkında olmasını sağlamalısın. Rahatsız olduğunu hissettiğindeyse ısrarcı olmadan uzaklaşmakta fayda var.

2.Kıskançlık gösterip göstermediğini test et

Onun tepkilerini ölçmek friendzone’dan kurtulma için etkili bir adım. Tepkisini ölçmenin en iyi yollarından biri de ulaşılabilir olmayıp başkalarıyla vakit geçirmen. Böyle bir durumda rahatsız olduğunu, kıskandığını belli ederse veya merak ederse umut var demektir. Elbette arkadaşlığını da kaybetmemek için bu testi yaparken itici olmamalı ve onun kalbini kırmamalısın.

3.Baş başa zaman geçir

Baş başa olduğunuzda sohbetinizin ne kadar ona göstermek için baş başa kalmaya çalışmalısın. Baş başa kalıp sohbet ettiğinizde daha fazla ortak noktalar keşfedebilirsiniz. Ortak noktaların fazla olması friendzone’dan kurtulma için iyi bir fırsat.

4.Dürüst ol ve hislerini açıkla

Ondan hoşlanıp arkadaş gibi davranmaya devam etmek değer verdiğin kişiye bir nevi yalan söylemek anlamına geleceğinden risk almalı ve pasif kalmamalısın. Aksi halde senin için friendzone’dan kurtulma mümkün olamayacağı gibi onun düğününde en yakın arkadaşı sıfatıyla halay başı da olabilirsin. Bu nedenle doğru bir zamanda, doğru kelimelerle kendini ifade edebilmelisin.

Tüm bu adımlar aslında şunu yapmanı gerektiriyor: Niyet et ve harekete geç!

Kadınların erkeklerden beklentileri

No Comments Yet

Comments are closed